Powrót do listy Newsów
02/06/2022
Personnel Service zdobył finansowanie na rozwój w Polsce i za granicą

Książek Holding przeznaczył 15 mln zł na rozwój Personnel Service. Środki zostaną przeznaczone na wzmocnienie cashflow operacyjnego, co w konsekwencji wesprze dynamiczny rozwój spółki w zakresie oferty produktowej i umocnienia obecności na rynkach zagranicznych w tym m.in. w Ukrainie, Niemczech, Czechach, Węgrzech, Belgii, Holandii, Francji, Norwegii, Szwecji oraz Finlandii. Pozyskanie finansowania to etap ogłoszonej i konsekwentnie realizowanej strategii planowanego wejścia Personnel Service S.A. na giełdę.

<?php echo $item->post_title; ?>

Spółka Personnel Service to jeden z liderów zatrudnienia personelu z zagranicy oraz wiodąca firma outsourcingowa w Polsce. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorstwami z różnych sektorów, w tym z automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Przychody netto firmy za 2021 roku wyniosły prawie 600 mln zł, a zysk EBITDA – 18 mln zł. Spółkę wyróżnia kompleksowa realizacja projektów dla klientów: od pozyskania pracowników, ich legalizację, onboarding, transport, zakwaterowanie, ubezpieczenie, opiekę medyczną, wyżywienie w pracy, a nawet opiekę nad dziećmi.

 

Personnel Service w ciągu najbliższych kilku lat spodziewa się dynamicznego rozwoju biznesu. Sprzyjać temu będzie m.in. rozwój produkcji przemysłowej w Polsce, korzystne położenie geograficzne naszego kraju, umocnienie pozycji spółki w Ukrainie, a także wieloletnie doświadczenie w HR zarówno akcjonariuszy, jak i menedżerów spółki. Aktualne zawirowania związane z wojną w Ukrainie wymagają elastycznego podejścia i reakcji, co spółka robi od początku konfliktu. Oferuje pracę oraz szkolenia z obsługi wózków widłowych Ukrainkom, które przyjechały do Polski. Ponadto, rozwija swój biznes na nowych, perspektywicznych rynkach, z których można pozyskać pracowników. Chodzi m.in. o Nepal, Indie, Wietnam, Uzbekistan, Kazachstan, Gruzję czy Mołdawię.

 

Pozyskanie niebagatelnej kwoty 15 mln zł od znanego polskiego inwestora wzmocni nasze cashflow, co w przypadku specyfiki naszego sektora jest kluczowe. Nie mamy kredytów, nie jesteśmy zadłużeni, a każdy nowy klient wymaga zaangażowania dużych środków. Projekty są rozłożone w czasie, stąd przepływy pieniężne są niezwykle istotne, zwłaszcza w momencie zwiększania skali działania i dynamicznego rozwoju. A właśnie na tym chcemy się skupić. Zależy nam na rozwoju oferty produktowej i ekspansji zagranicznej. Nie zapominamy też o naszym głównym rynku, czyli Ukrainie, gdzie również wzmacniamy obecność – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Personnel Service S.A.

 

Wybór Książek Holding na inwestora wynika ze wspólnej wizji rozwoju biznesu oraz możliwych synergii działań. Doświadczenia biznesowe Książek Holding w obszarze nieruchomości są istotnym wsparciem w łańcuchu produktów Personnel Service. Obszar zakwaterowania w kolejnych latach będzie coraz istotniejszy, bo baza noclegowa w Polsce jest nasycona, a zapotrzebowanie na pracowników nie spada.

 

Nasza decyzja o wejściu we współpracę z Personnel Service to konsekwencja dwóch rzeczy. Pierwsza to wiara w ludzi, którzy tworzą tę spółkę i zaufania do realizowanej przez nich wizji rozwoju. Druga, to fakt, że wiążę duże nadzieje z branżą szeroko pojętej rekrutacji i outsourcingu pracowników. Na usługi Personnel Service jest duży popyt – zresztą nie tylko w Polsce. Biznes ma solidne fundamenty i przede wszystkim jest skalowalny, co uzasadnia inwestycję – mówi Mariusz Książek, Prezes Zarządu Książek Holding.

 

Personnel Service planuje w możliwie najkrótszym czasie znacząco rozwinąć skalę działań biznesowych oraz zadebiutować na giełdzie, co zapewni spółce łatwiejszy dostęp do finansowania i wzmocni jej pozycję na polskim i międzynarodowym rynku.

 

Debiut na giełdzie planujemy w ciągu najbliższego roku, ale mamy świadomość, że aktualne otoczenie polityczno-społeczno-gospodarcze jest dynamiczne i będziemy musieli się do niego dostosować. Rozważamy kilka dróg wejścia na giełdę. Najbliższe miesiące pokażą, która z nich będzie najkorzystniejsza zarówno dla spółki jak i przyszłych akcjonariuszy – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu Personnel Service S.A.

Zobacz więcej newsów