Powrót do listy Newsów
28/02/2022
Pomoc dla Ukrainy: darmowe noclegi, praca oraz żłobki i przedszkola dla 500 dzieci

Aktualna sytuacja w Ukrainie skłania do aktów solidarności i pomocy wobec naszych wschodnich sąsiadów. Personnel Service, który na co dzień współpracuje z Ukraińcami, oferuje 50 darmowych miejsc noclegowych w swoich hotelach pracowniczych, pomaga w znalezieniu pracy tym, którzy jej potrzebują, wspólnie z Urzędem Miasta we Wrocławiu organizuje żłobki i przedszkola dla 500 ukraińskich dzieci, a na polsko-ukraińską granicę wysyła rekrutobus, w którym potrzebujący znajdą pracę z gwarancją zakwaterowania.

<?php echo $item->post_title; ?>

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z pierwszorzędnych potrzeb ludzkich. Nasi Przyjaciele, Znajomi, Sąsiedzi z Ukrainy muszą teraz o to bezpieczeństwo walczyć, co napawa nas ogromnym smutkiem. Z Ukraińcami łączą nas bliskie relacje, dlatego solidaryzujemy się z Ukrainą, której obywatele oprócz słów otuchy, potrzebują dziś realnych działań. W związku z tym oferujemy im wsparcie, zapewniając dach nad głową, żłobek i przedszkole dla ich dzieci oraz pomoc w tym, na czym znamy się najlepiej, czyli znalezieniu pracy – mówi Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service.

 

Dach nad głową i praca

 

Personnel Service oferuje Ukraińcom, którzy będą szukać teraz schronienia w Polsce, 50 darmowych miejsc noclegowych w swoich hotelach pracowniczych. Obiekty znajdują się na terenie całej Polski, w tym m.in. w Kętrzynie i Poznaniu. Osoby zainteresowane darmowym noclegiem proszone są o kontakt przez social media Personnel Service oraz poprzez adres pomoc@personnelservice.pl, gdzie otrzymają szczegóły związane z zakwaterowaniem.

 

Wsłuchujemy się również w potrzeby naszych pracowników z Ukrainy oraz ich rodzin, które nadal przebywają w ojczyźnie. Gwarantujemy, że nasi pracownicy otrzymują wsparcie i niezbędną pomoc. Członkom ich rodzin zapewnimy możliwość podjęcia legalnej pracy i osiedlenia się w Polsce. W imieniu całego zarządu zachęcam wszystkich naszych pracowników do zgłaszania swoich potrzeb, nie zostaniecie sami – mówi Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service.

 

Personnel Service gwarantuje, że pracę w Polsce za pośrednictwem firmy może znaleźć nawet ponad 1 tys. osób. Oprócz możliwości zatrudnienia, w ramach umowy z pracodawcą zagwarantowane zostanie zakwaterowanie. W celu udzielenia pomocy tam, gdzie jest ona teraz najbardziej potrzebna, firma wysyła na granicę polsko-ukraińską swojego rekrutobusa, którym będzie oferować pracę z zakwaterowaniem, dla tych, którzy wiedzą, że chcą spędzić w Polsce dłuższy czas.

 

Pomoc dla najmłodszych

 

Wspólnie z Urzędem Miasta we Wrocławiu Personnel Service wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, które zostają same z dziećmi, gdy ich partnerzy walczą o swoją ojczyznę. Dla ukraińskich dzieci zaoferowane zostaną żłobki i przedszkola. Opieką zostanie otoczonych ok. 500 dzieci.

 

Zobacz więcej newsów