02/12/21

Personnel Service, lider zatrudnienia personelu z zagranicy oraz wiodąca firma outsourcingowa w Polsce, chce zadebiutować na NewConnect. W tym celu zawarła porozumienie z Grupą Trinity. Pierwszym krokiem dla spółki będzie podwyższenie kapitału w wysokości 15-25 mln zł jeszcze w grudniu br. Następnie, najpóźniej w styczniu 2022 roku, notowana na NewConnect Grupa Trinity nabędzie 100 proc. akcji Personnel Service i jednocześnie wyemituje akcje, które obejmą wszyscy akcjonariusze Personnel Service (w tym inwestorzy pozyskani w trakcie grudniowego roadshow), proporcjonalnie do akcji posiadanych w Personnel Service. Po tej transakcji Grupa Trinity zmieni nazwę i działać będzie pod firmą Personnel Service.

30/11/21

Ze świątecznego Barometru Providenta wynika, że Polacy w tym roku na Boże Narodzenie wydadzą ok. 950 zł. To o ponad połowę mniej niż w 2019 roku, kiedy koszty sięgały 1,7 tys. zł. Aktualnie osoba zarabiająca średnią krajową musi przepracować 5 dni, żeby pokryć wszystkie koszty związane z Bożym Narodzeniem. Osobom otrzymującym minimalne wynagrodzenie zajmie to dwa razy tyle – wynika z analizy Personnel Service. Najszybciej na świąteczne zakupy zarobią analitycy big data, bo w 1,5 dnia, nauczyciel ponad cztery razy dłużej, bo 6,5 dnia. 

22/11/21

Pandemia nie odpuszcza i dlatego tegoroczna przedświąteczna gorączka wygląda trochę inaczej niż zwykle. Pracodawcy zatrudniają, choć ofert pracy nie pojawiło się dużo więcej niż rok wcześniej. Głównym powodem pozostaje niepewność. Nie wiadomo czy w centrach handlowych pojawią się Mikołaje i Śnieżynki, a firmy wrócą do organizacji wigilii firmowych. Mimo to branże szykują się do wzmożonej aktywności. Pracę znajdą m.in. pracownicy logistyki, sprzedawcy ryb i choinek, hostessy, producenci ozdób świątecznych czy pakowacze prezentów. Eksperci Personnel Service sprawdzili, ile można w tym roku zarobić w tych popularnych zawodach świątecznych.