Bądź zawsze na bieżąco!

Biuro prasowe

Wszystkie informacje prasowe znajdziesz w zakładce Newsy. Po materiały graficzne oraz dane kontaktowe zapraszamy do zakładki Kontakt dla mediów.


Nasze cele to:

Zwiększanie świadomości ekonomicznej i przekazywanie wiedzy o rynku pracy
Przeprowadzanie badań o rynku pracy we współpracy z uznanymi instytucjami
Współpraca z liderami opinii na rynku pracy

Barometr
Polskiego
Rynku Pracy

W tym raporcie skupiamy się na rynku pracy – potrzebach pracodawców, oczekiwaniach pracowników i najważniejszych zjawiskach, które dzieją się na rynku pracy w danym momencie. Jako eksperci, analizujmy aktualne wydarzenia z punktu widzenia trendów makroekonomicznych.


Barometr
Imigracji
Zarobkowej

To nasz flagowy projekt, w którym na imigrację zarobkową patrzymy z trzech punktów widzenia: polskiego pracownika, pracodawcy w Polsce oraz ukraińskiego pracownika, który miał doświadczenia pracy w naszym kraju. To jedyne transgraniczne badanie tego typu, w którym zestawiamy polską i ukraińską perspektywę.

Od początku realizacji badania naszym partnerem są Pracodawcy RP.


Komentarze
danych
makro-
ekonomicznych

Na bieżąco sprawdzamy najnowsze dane dotyczące rynku pracy, które publikują m.in. Główny Urząd Statystyczny, Eurostat, OECD i pokazujemy Wam nasz punkt widzenia.


Personnel Service wchodzi na giełdę. Debiut na NewConnect w I kw. 2022 roku
02/12/2021
Personnel Service wchodzi na giełdę. Debiut na NewConnect w I kw. 2022 roku

Personnel Service, lider zatrudnienia personelu z zagranicy oraz wiodąca firma outsourcingowa w Polsce, chce zadebiutować na NewConnect. W tym celu zawarła porozumienie z Grupą Trinity. Pierwszym krokiem dla spółki będzie podwyższenie kapitału w wysokości 15-25 mln zł jeszcze w grudniu br. Następnie, najpóźniej w styczniu 2022 roku, notowana na NewConnect Grupa Trinity nabędzie 100 proc. akcji Personnel Service i jednocześnie wyemituje akcje, które obejmą wszyscy akcjonariusze Personnel Service (w tym inwestorzy pozyskani w trakcie grudniowego roadshow), proporcjonalnie do akcji posiadanych w Personnel Service. Po tej transakcji Grupa Trinity zmieni nazwę i działać będzie pod firmą Personnel Service.

Polacy planują skromne święta. Na wydatki muszą pracować 5 dni, najkrócej programiści, dużo dłużej nauczyciele
30/11/2021
Polacy planują skromne święta. Na wydatki muszą pracować 5 dni, najkrócej programiści, dużo dłużej nauczyciele

Ze świątecznego Barometru Providenta wynika, że Polacy w tym roku na Boże Narodzenie wydadzą ok. 950 zł. To o ponad połowę mniej niż w 2019 roku, kiedy koszty sięgały 1,7 tys. zł. Aktualnie osoba zarabiająca średnią krajową musi przepracować 5 dni, żeby pokryć wszystkie koszty związane z Bożym Narodzeniem. Osobom otrzymującym minimalne wynagrodzenie zajmie to dwa razy tyle – wynika z analizy Personnel Service. Najszybciej na świąteczne zakupy zarobią analitycy big data, bo w 1,5 dnia, nauczyciel ponad cztery razy dłużej, bo 6,5 dnia. 

COVID popsuje święta? Biznes świąteczny tego nie zakłada i zatrudnia. W tych zawodach zarobisz najwięcej
22/11/2021
COVID popsuje święta? Biznes świąteczny tego nie zakłada i zatrudnia. W tych zawodach zarobisz najwięcej

Pandemia nie odpuszcza i dlatego tegoroczna przedświąteczna gorączka wygląda trochę inaczej niż zwykle. Pracodawcy zatrudniają, choć ofert pracy nie pojawiło się dużo więcej niż rok wcześniej. Głównym powodem pozostaje niepewność. Nie wiadomo czy w centrach handlowych pojawią się Mikołaje i Śnieżynki, a firmy wrócą do organizacji wigilii firmowych. Mimo to branże szykują się do wzmożonej aktywności. Pracę znajdą m.in. pracownicy logistyki, sprzedawcy ryb i choinek, hostessy, producenci ozdób świątecznych czy pakowacze prezentów. Eksperci Personnel Service sprawdzili, ile można w tym roku zarobić w tych popularnych zawodach świątecznych.

Masz pomysł, co powinniśmy zawrzeć w naszej analizie? Napisz do nas: monika.banys@personnelservice.pl

Krzysztof Inglot

Krzysztof Inglot jest Prezesem Personnel Service S.A. Menadżer HR z 20-letnim doświadczeniem zdobytym m.in. w Work Service S.A. Prowadzi projekty restrukturyzacyjne w obszarze zasobów ludzkich dla największych firm w Polsce. Autor wielu komentarzy i wypowiedzi eksperckich w mediach, dotyczących bieżącej sytuacji na rynku pracy.

W 2013 roku Krzysztof Inglot nabył uprawnienia i kompetencje do pełnienia funkcji Mediatora i Arbitra, a w 2015 roku dołączył do zespołu ekspertów Centrum Badań i Analiz Pracodawców RP.

Krzysztof Inglot
Kontakt
dla mediów
Monika Banyś
Monika Banyś
Rzecznik Prasowy