Bądź zawsze na bieżąco!

Biuro prasowe

Wszystkie informacje prasowe znajdziesz w zakładce Newsy. Po materiały graficzne oraz dane kontaktowe zapraszamy do zakładki Kontakt dla mediów.


Nasze cele to:

Zwiększanie świadomości ekonomicznej i przekazywanie wiedzy o rynku pracy
Przeprowadzanie badań o rynku pracy we współpracy z uznanymi instytucjami
Współpraca z liderami opinii na rynku pracy

Barometr
Polskiego
Rynku Pracy

W tym raporcie skupiamy się na rynku pracy – potrzebach pracodawców, oczekiwaniach pracowników i najważniejszych zjawiskach, które dzieją się na rynku pracy w danym momencie. Jako eksperci, analizujmy aktualne wydarzenia z punktu widzenia trendów makroekonomicznych.


Barometr
Imigracji
Zarobkowej

To nasz flagowy projekt, w którym na imigrację zarobkową patrzymy z trzech punktów widzenia: polskiego pracownika, pracodawcy w Polsce oraz ukraińskiego pracownika, który miał doświadczenia pracy w naszym kraju. To jedyne transgraniczne badanie tego typu, w którym zestawiamy polską i ukraińską perspektywę.

Od początku realizacji badania naszym partnerem są Pracodawcy RP.


Komentarze
danych
makro-
ekonomicznych

Na bieżąco sprawdzamy najnowsze dane dotyczące rynku pracy, które publikują m.in. Główny Urząd Statystyczny, Eurostat, OECD i pokazujemy Wam nasz punkt widzenia.


Co piąty pracownik nie dostał wynagrodzenia na czas. Jak się chronić przed nieuczciwym pracodawcą?
23/11/2022
Co piąty pracownik nie dostał wynagrodzenia na czas. Jak się chronić przed nieuczciwym pracodawcą?

Szukanie czy zmiana pracy to stresujące momenty w życiu, które wiążą się z koniecznością odbycia wielu spotkań i rozmów kwalifikacyjnych. Kandydaci poświęcają czas, żeby się dobrze przygotować i zaprezentować, ale ważne jest również zweryfikowanie pracodawcy. Bo o nieuczciwą firmę wcale nie tak trudno. Jak pokazują dane Państwowej Inspekcji Pracy w 2021 r. 46,2 proc. pracowników spotkało się z nieprzestrzeganiem przepisów BHP, a niemal co piąty doświadczył nieterminowej wypłaty wynagrodzenia. Eksperci Personnel Service radzą, jak rozpoznać rzetelnego pracodawcę na etapie szukania pracy.

Personnel Service „Rzetelnym Pracodawcą 2022”
16/11/2022
Personnel Service „Rzetelnym Pracodawcą 2022”

Podczas Gali IX Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie, firma Personnel Service S.A., oferująca kompleksowe działania w obszarze HR, otrzymała statuetkę „Rzetelny Pracodawca 2022”. Spółka Personnel Service na co dzień zajmuje się rekrutacją i zatrudnianiem pracowników głównie z Ukrainy, ale również Polski oraz Azji na potrzeby pracodawców w Polsce i Europie.

Pracownicy na razie wygrywają w wojnie z robotami, ale zmiany są nieuchronne
08/11/2022
Pracownicy na razie wygrywają w wojnie z robotami, ale zmiany są nieuchronne

Czy za kilkanaście lat nadal będę miał pracę? To pytanie często pojawia się w kontekście rozwijającej się automatyzacji i sztucznej inteligencji, które zachwycają swoimi osiągnięciami. Systemy AI piszą, rysują, tworzą filmy czy diagnozują choroby. Nadal jednak zapotrzebowanie na pracowników zamiast spadać, rośnie. Jednak jak wynika z „Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service już 68 proc. przedsiębiorców spodziewa się, że automatyzacja zmniejszy poziom zatrudnienia. Ale bardziej prawdopodobne jest to, że zawody się zmienią, niż to, że całkowicie znikną.

Masz pomysł, co powinniśmy zawrzeć w naszej analizie? Napisz do nas: monika.banys@personnelservice.pl

Krzysztof Inglot

Krzysztof Inglot jest założycielem Personnel Service S.A. Menadżer HR z 25-letnim doświadczeniem zdobytym m.in. w Work Service S.A. Prowadzi projekty restrukturyzacyjne w obszarze zasobów ludzkich dla największych firm w Polsce. Autor wielu komentarzy i wypowiedzi eksperckich w mediach, dotyczących bieżącej sytuacji na rynku pracy.

W 2013 roku Krzysztof Inglot nabył uprawnienia i kompetencje do pełnienia funkcji Mediatora i Arbitra, a w 2015 roku dołączył do zespołu ekspertów Centrum Badań i Analiz Pracodawców RP.

Krzysztof Inglot
Kontakt
dla mediów
Monika Banyś
Monika Banyś
Rzecznik Prasowy