Bądź zawsze na bieżąco!

Biuro prasowe

Wszystkie informacje prasowe znajdziesz w zakładce Newsy. Po materiały graficzne oraz dane kontaktowe zapraszamy do zakładki Kontakt dla mediów.


Nasze cele to:

Zwiększanie świadomości ekonomicznej i przekazywanie wiedzy o rynku pracy
Przeprowadzanie badań o rynku pracy we współpracy z uznanymi instytucjami
Współpraca z liderami opinii na rynku pracy

Barometr
Polskiego
Rynku Pracy

W tym raporcie skupiamy się na rynku pracy – potrzebach pracodawców, oczekiwaniach pracowników i najważniejszych zjawiskach, które dzieją się na rynku pracy w danym momencie. Jako eksperci, analizujmy aktualne wydarzenia z punktu widzenia trendów makroekonomicznych.


Barometr
Imigracji
Zarobkowej

To nasz flagowy projekt, w którym na imigrację zarobkową patrzymy z trzech punktów widzenia: polskiego pracownika, pracodawcy w Polsce oraz ukraińskiego pracownika, który miał doświadczenia pracy w naszym kraju. To jedyne transgraniczne badanie tego typu, w którym zestawiamy polską i ukraińską perspektywę.

Od początku realizacji badania naszym partnerem są Pracodawcy RP.


Komentarze
danych
makro-
ekonomicznych

Na bieżąco sprawdzamy najnowsze dane dotyczące rynku pracy, które publikują m.in. Główny Urząd Statystyczny, Eurostat, OECD i pokazujemy Wam nasz punkt widzenia.


W tych zawodach w wakacje zarobisz najlepiej
20/07/2021
W tych zawodach w wakacje zarobisz najlepiej

Wakacje to gorący okres nie tylko pod względem temperatury, ale też wysypu ofert prac sezonowych w branżach, które latem przeżywają największe oblężenie. Dla młodych ludzi, którzy jeszcze szukają wakacyjnej pracy, eksperci Personnel Service przygotowali zestawienie TOP15 zawodów, w których najłatwiej ją znaleźć oraz oszacowali średnie zarobki, na jakie można liczyć.

Polska przyciąga najwięcej wykształconych imigrantów w Europie, ale nie wykorzystuje ich potencjału
15/07/2021
Polska przyciąga najwięcej wykształconych imigrantów w Europie, ale nie wykorzystuje ich potencjału

Polska ma najwyższy wskaźnik imigrantów z wykształceniem wyższym spośród wszystkich państw Unii Europejskiej - wynika z najnowszych danych Eurostatu. Prawie 68% obywateli UE i 60% imigrantów spoza jej obszaru mieszkających w Polsce ukończyło studia. Tymczasem, jak pokazują dane „Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service, jedynie 5% imigrantów zarobkowych z Ukrainy pracuje umysłowo, a niecały 1% należy do kadry zarządzającej. Większość jest zatrudniona na niższym szczeblu. Nowy projekt polityki migracyjnej ma szasnę to zmienić, bo zakłada stawianie na wykwalifikowanych pracowników.

Nowa polityka migracyjna ułatwi zatrzymanie ukraińskich pracowników w Polsce na dłużej
12/07/2021
Nowa polityka migracyjna ułatwi zatrzymanie ukraińskich pracowników w Polsce na dłużej

Połowa Ukraińców spędza w Polsce maksymalnie 3 miesiące, a niemal co trzeci przyjeżdża na pół roku - wynika z „Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service. To pochodna najpopularniejszej wśród Ukraińców procedury oświadczeniowej, która pozwala na pracę przez 6 miesięcy w ciągu roku. Taki model migracji nie jest optymalny z punktu widzenia pracowników i pracodawców. Ci ostatni od kilku lat postulują zmiany. Teraz może się to udać. Nowy projekt polityki migracyjnej zwraca uwagę na problem krótkotrwałości migracji i skupia się m.in. na uzupełnianiu niedoborów na rynku pracy cudzoziemcami o wysokich kwalifikacjach, których zatrudnianie na krótki czas nie ma sensu.

Masz pomysł, co powinniśmy zawrzeć w naszej analizie? Napisz do nas: monika.banys@personnelservice.pl

Krzysztof Inglot

Krzysztof Inglot jest Prezesem Personnel Service S.A. Menadżer HR z 20-letnim doświadczeniem zdobytym m.in. w Work Service S.A. Prowadzi projekty restrukturyzacyjne w obszarze zasobów ludzkich dla największych firm w Polsce. Autor wielu komentarzy i wypowiedzi eksperckich w mediach, dotyczących bieżącej sytuacji na rynku pracy.

W 2013 roku Krzysztof Inglot nabył uprawnienia i kompetencje do pełnienia funkcji Mediatora i Arbitra, a w 2015 roku dołączył do zespołu ekspertów Centrum Badań i Analiz Pracodawców RP.

Krzysztof Inglot
Kontakt
dla mediów
Monika Banyś
Monika Banyś
Rzecznik Prasowy