Bądź zawsze na bieżąco!

Biuro prasowe

Wszystkie informacje prasowe znajdziesz w zakładce Newsy. Po materiały graficzne oraz dane kontaktowe zapraszamy do zakładki Kontakt dla mediów.


Nasze cele to:

Zwiększanie świadomości ekonomicznej i przekazywanie wiedzy o rynku pracy
Przeprowadzanie badań o rynku pracy we współpracy z uznanymi instytucjami
Współpraca z liderami opinii na rynku pracy

Barometr
Polskiego
Rynku Pracy

W tym raporcie skupiamy się na rynku pracy – potrzebach pracodawców, oczekiwaniach pracowników i najważniejszych zjawiskach, które dzieją się na rynku pracy w danym momencie. Jako eksperci, analizujmy aktualne wydarzenia z punktu widzenia trendów makroekonomicznych.


Barometr
Imigracji
Zarobkowej

To nasz flagowy projekt, w którym na imigrację zarobkową patrzymy z trzech punktów widzenia: polskiego pracownika, pracodawcy w Polsce oraz ukraińskiego pracownika, który miał doświadczenia pracy w naszym kraju. To jedyne transgraniczne badanie tego typu, w którym zestawiamy polską i ukraińską perspektywę.

Od początku realizacji badania naszym partnerem są Pracodawcy RP.


Komentarze
danych
makro-
ekonomicznych

Na bieżąco sprawdzamy najnowsze dane dotyczące rynku pracy, które publikują m.in. Główny Urząd Statystyczny, Eurostat, OECD i pokazujemy Wam nasz punkt widzenia.


7-dniowy tydzień pracy dla wszystkich firm, a 4-dniowy dla pracowników. Czy taka rewolucja jest możliwa?
27/02/2024
7-dniowy tydzień pracy dla wszystkich firm, a 4-dniowy dla pracowników. Czy taka rewolucja jest możliwa?

28 proc. pracowników chciałoby wprowadzenia 4-dniowego tygodnia pracy. Wśród firm entuzjazm jest mniejszy, choć już co dziesiąty pracodawca planuje wdrożyć taki system pracy – wynika z „Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service. Eksperci firmy wskazują, że model, w którym przedsiębiorcy osiągają wyższe zyski, przy zmniejszeniu czasu pracy dla pracowników i bez obcinania im wynagrodzenia jest możliwy. Są jednak pewne warunki. 4-dniowy tydzień pracy musiałby być standardem europejskim, a ustawodawstwo powinno zmierzać w stronę 7-dniowego tygodnia pracy dla firm i 4-dniowego dla pracowników. Weekend dla różnych osób wypadnie w innym momencie.

Ukraińców jest w Polsce tyle co przed wojną, czyli dwa lata od agresji Rosji w liczbach
20/02/2024
Ukraińców jest w Polsce tyle co przed wojną, czyli dwa lata od agresji Rosji w liczbach

24 lutego br. miną dwa lata od agresji Rosji na Ukrainę. Ta wojna wywarła wpływ na cały świat, ale w Polsce jej skutki, m.in. ze względu na bliskość geograficzną i masowy napływ uchodźców, zobaczyliśmy wyraźnie. W naszym kraju obraz po dwóch latach jest zdecydowanie inny niż jeszcze rok temu. Widać to wyraźnie w liczbach, zwłaszcza w spadającej podaży Ukraińców na rynku pracy oraz pogarszającym się sentymencie Polaków. Poniżej Personnel Service prezentuje zestawienie najważniejszych danych, które podsumowują dwa lata po agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Walentynkowe szaleństwo trwa. Kto i ile na tym zarobi?
12/02/2024
Walentynkowe szaleństwo trwa. Kto i ile na tym zarobi?

W walentynki Polacy dzielą się na tych, którzy to święto obchodzą i takich, których to święto… nie obchodzi. Pierwsza grupa, czyli zakochani, którzy idą do kina, restauracji czy na masaż, sprawiają, że więcej pracy mają m.in. kurierzy, pracownicy kwiaciarni, kelnerzy czy fryzjerzy. Wynagrodzenia w tym roku sięgają nawet 240 zł netto za godzinę i są wyższe o ok. 10-15 proc. niż rok temu – wynika z analizy Personnel Service. Gdzie najlepiej pracować w święto zakochanych?  

Masz pomysł, co powinniśmy zawrzeć w naszej analizie? Napisz do nas: monika.banys@personnelservice.pl

Krzysztof Inglot

Krzysztof Inglot jest założycielem Personnel Service S.A. Menadżer HR z 25-letnim doświadczeniem zdobytym m.in. w Work Service S.A. Prowadzi projekty restrukturyzacyjne w obszarze zasobów ludzkich dla największych firm w Polsce. Autor wielu komentarzy i wypowiedzi eksperckich w mediach, dotyczących bieżącej sytuacji na rynku pracy.

W 2013 roku Krzysztof Inglot nabył uprawnienia i kompetencje do pełnienia funkcji Mediatora i Arbitra, a w 2015 roku dołączył do zespołu ekspertów Centrum Badań i Analiz Pracodawców RP.

Krzysztof Inglot
Kontakt
dla mediów
Monika Banyś
Monika Banyś
Rzecznik Prasowy