Bądź zawsze na bieżąco!

Biuro prasowe

Wszystkie informacje prasowe znajdziesz w zakładce Newsy. Po materiały graficzne oraz dane kontaktowe zapraszamy do zakładki Kontakt dla mediów.


Nasze cele to:

Zwiększanie świadomości ekonomicznej i przekazywanie wiedzy o rynku pracy
Przeprowadzanie badań o rynku pracy we współpracy z uznanymi instytucjami
Współpraca z liderami opinii na rynku pracy

Barometr
Polskiego
Rynku Pracy

W tym raporcie skupiamy się na rynku pracy – potrzebach pracodawców, oczekiwaniach pracowników i najważniejszych zjawiskach, które dzieją się na rynku pracy w danym momencie. Jako eksperci, analizujmy aktualne wydarzenia z punktu widzenia trendów makroekonomicznych.


Barometr
Imigracji
Zarobkowej

To nasz flagowy projekt, w którym na imigrację zarobkową patrzymy z trzech punktów widzenia: polskiego pracownika, pracodawcy w Polsce oraz ukraińskiego pracownika, który miał doświadczenia pracy w naszym kraju. To jedyne transgraniczne badanie tego typu, w którym zestawiamy polską i ukraińską perspektywę.

Od początku realizacji badania naszym partnerem są Pracodawcy RP.


Komentarze
danych
makro-
ekonomicznych

Na bieżąco sprawdzamy najnowsze dane dotyczące rynku pracy, które publikują m.in. Główny Urząd Statystyczny, Eurostat, OECD i pokazujemy Wam nasz punkt widzenia.


Ukraińcy wydali 1,7 mld w Polsce w II kwartale br., niemal tyle co przed pandemią
25/09/2023
Ukraińcy wydali 1,7 mld w Polsce w II kwartale br., niemal tyle co przed pandemią

Wydatki Ukraińców w Polsce w drugim kwartale br. wyniosły 1,76 mld zł. To prawie 300 mln więcej niż roku temu i 1,1 mld zł więcej niż w 2021 roku. W perspektywie półrocza wynik wskazuje na powrót poziomu sprzed pandemii. W latach 2014-2019 Ukraińcy w pół roku wydawali w naszym kraju w sklepach i na usługi średnio 3,4 mld zł. Po sześciu miesiącach 2023 roku to niemal 3,2 mld zł. To konsekwencja wciąż utrzymującego się ruchu na polskiej granicy. Ukraińcy w drugim kwartale br. przekroczyli granicę z Polską 4,6 mln razy. Rok temu było to 4 mln. Eksperci Personnel Service wskazują jednak, że trend wzrostowy może się nie utrzymać, bo widać spadającą podaż pracowników z Ukrainy w Polsce.

Ukraińcy wolą jechać na Zachód – to odbije się na polskiej gospodarce
20/09/2023
Ukraińcy wolą jechać na Zachód – to odbije się na polskiej gospodarce

Podejście firm do rekrutacji jest aktualnie ostrożne, ale nie oznacza to, że odpływ pracowników z Ukrainy nie jest dla nich potencjalnym problemem. A nasi wschodni sąsiedzi korzystają z tego, że otworzyły się dla nich rynki Europy Zachodniej, Wielkiej Brytanii i Kanady – wskazują eksperci Personnel Service i zwracają uwagę, że spadająca podaż pracowników z Ukrainy może odbić się na polskiej gospodarce. Z wyliczeń Credit Agricole wynika, że w 2022 roku wartość dodatkowego popytu generowanego przez uchodźców z Ukrainy wynosiła nawet 17,6 mld zł.

Personnel Service partnerem konferencji „Masterclass Leadership”. Prelegentem będzie AI
18/09/2023
Personnel Service partnerem konferencji „Masterclass Leadership”. Prelegentem będzie AI

Ponad stu europejskich liderów biznesu i nauki spotka się w październiku w Castel Gandolfo, by zmierzyć się z najważniejszymi pytaniami XXI wieku. Zastanowią się m.in. nad tym, jak w dobie sztucznej inteligencji, gwałtownych przemian społecznych, przygotować się do wyzwań przyszłości. Od odpowiedzi, jakie świat udzieli na te pytania, zależy przyszłość nas wszystkich. Przedstawiciele NASA, Oxford University i Vatican Observatory wezmą udział w „Masterclass Leadership”. Z uczestnikami spotka się Papież Franciszek. Personnel Service jest partnerem tego wydarzenia.

Masz pomysł, co powinniśmy zawrzeć w naszej analizie? Napisz do nas: monika.banys@personnelservice.pl

Krzysztof Inglot

Krzysztof Inglot jest założycielem Personnel Service S.A. Menadżer HR z 25-letnim doświadczeniem zdobytym m.in. w Work Service S.A. Prowadzi projekty restrukturyzacyjne w obszarze zasobów ludzkich dla największych firm w Polsce. Autor wielu komentarzy i wypowiedzi eksperckich w mediach, dotyczących bieżącej sytuacji na rynku pracy.

W 2013 roku Krzysztof Inglot nabył uprawnienia i kompetencje do pełnienia funkcji Mediatora i Arbitra, a w 2015 roku dołączył do zespołu ekspertów Centrum Badań i Analiz Pracodawców RP.

Krzysztof Inglot
Kontakt
dla mediów
Monika Banyś
Monika Banyś
Rzecznik Prasowy